MAKIJAz PERMANENTNY BRWI

Odpowiednio podkreślone brwi dodają charakteru twarzy i równoważą cały jej wygląd. Łuk brwi wyraża Twój nastrój i może nawet sprawić, że będziesz wyglądała młodziej. Jednak nasze naturalne brwi mogą być nierówne lub przerzedzone w wyniku nadmiernego wyskubywania bądź dojrzałego wieku. W takim wypadku makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Brwi permanentne możesz wykonać dwoma metodami: włoskową i cieniowania.

Na początku konieczne jest stworzenie idealnego kształtu brwi. Następnie wybranie metody, którą podkreślimy wcześniej narysowane łuki. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniego koloru, który zostanie użyty do podkreślenia brwi.

Makijaż permanentny brwi – metoda włoskowa

Makijaż permanentny brwi możesz wykonać również metodą włoskową. Na czym polega metoda włoskowa? Linergistka wprowadza do skóry pigment liniowo, tworząc w łuku brwiowym rysunek imitujący naturalne włoski. Na bardzo precyzyjny rysunek brwi pozwala doskonały aparat do pigmentacji Conture® Liner Duo firmy Long-Time-Liner®, dzięki któremu makijaż wygląda niezwykle naturalnie. Metoda włoskowa pozwala uzupełnić braki w łuku brwiowym i zagęścić rzadkie włoski. Urządzenie nie nacina skóry tylko delikatnie rysuje po skórze.

Makijaż permanentny brwi – metoda cieniowania

Metoda cieniowania w makijażu permanentnym brwi polega na wykonaniu takiego rysunku brwi, który sprawia wrażenie delikatnego cienia pod włoskami. Linergistka najpierw rysuje kształt brwi kredką, a potem wprowadza pigment do skóry. Efekt cieniowania sprawia, że brwi mają naturalny wygląd. Makijaż nie jest płaski i jednorodny. Naturalnie wtapia się we włoski i doskonale uzupełnia braki w łuku brwiowym oraz podkreśla jego kształt.

Należy jednak pamiętać, że makijaż permanentny brwi złuszcza się najszybciej z całego makijażu permanentnego, gdyż jest zrobiony najldelikatniej i najpłycej, żeby wyglądał jak najbardziej naturalnie i nie przypominał tatuażu. Z tego powodu zaleca się poprawę jego koloru już po ok. roku, gdyż po takim czasie staje się on jaśniejszy.  

Jest również wiele innych czynników, które wpływają na trwałość makijażu. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że trwałość makijażu permanentnego jest sprawą bardzo indywidualną. U jednej osoby utrzymuje się on dłużej, a u innej krócej. Każdy z nas ma inny organizm, inną skórę. Sytuacja jest taka jak z wszystkimi innymi zabiegami. Skóra to żywy organizm i nigdy nie wiadomo jak zachowa się przy danym zabiegu i jaki ostatecznie będzie jego efekt. Np. u części osób makijaż permanentny brwi po ok. roku zmienia kolor na niepożądany, a u innych osób tylko jaśnieje.

Czynniki mające wpływ na trwałość makijażu permanentnego:

  • wiek – u młodych osób makijaż utrzymuje się krócej, gdyż procesy złuszczania i odnawiania się skóry zachodzą szybciej. Kobiety w starszym wieku mogą cieszyć się nim znacznie dłużej;
  • układ odpornościowy klientki;
  • przyjmowanie leków;
  • rodzaj cery – na tłustej skórze makijaż utrzymuje się dłużej niż na suchej;
  • ekspozycja na promienie słoneczne – im więcej kąpieli słonecznych, tym szybciej makijaż jaśnieje;
  • zabiegi złuszczające (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja) – powodują złuszczanie naskórka i przez to jaśnienie makijażu;
  • pielęgnacja makijażu w domu;
  • kolor wybranego pigmentu – im jaśniejszy barwnik tym szybciej zaniknie.

Gdy makijaż traci nasycenie, może zostać w każdym momencie odświeżony. Zaletą starego, już jasnego makijażu jest możliwość dobrania jego zupełnie nowego wizerunku – zmiany kształtu, koloru czy metody.

W ofercie jest makijaż permanentny brwi:

  • metodą cienia,
  • włoskową,
  • metodą łączoną.

Możliwe jest także poprawienie wcześniej źle wykonanego makijażu brwi – korekta kształtu, metody, koloru.

Przed zabiegiem:
Najlepiej jest nie depilować brwi przez ok. 1 miesiąc przed zabiegiem. Daje to możliwość idealnego doboru kształtu pigmentacji do naturalnej linii włosków brwi. Należy też dbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeśli jest zbyt sucha, należy ją nawilżyć, na zgrubiałą i matową wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, skórę zbyt tłustą oczyścić. Tak przygotowana lepiej chłonie pigment i pozwala na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i dłużej utrzymują kolor.

Po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4 – 10 dni zabarwienie zblednie do 30%- 50%. Przy obowiązkowej korekcie (2-4 tygodnie od pierwszego zabiegu) efekt jest wzmacniany. Można wtedy zmienić delikatnie kształt, kolor, a nawet metodę.

Przez ok. 10 dni po zabiegu brwi należy traktować ze szczególną delikatnością. Nie wolno ich moczyć, trzeć i dotykać skóry poddanej pigmentacji. W żadnym wypadku brwi nie mogą być myte mydłem ani traktowane innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Brwi przez ok. tydzień po zabiegu można dwa razy dzień smarować preparatem, który zaleci linergistka.

Uwaga! W przypadku nieprzestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.  

Po wygojeniu:
Nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • infekcja górnych dróg oddechowych,
  • gorączka,
  • zaawansowana cukrzyca,
  • choroby serca,
  • choroby krwi (hemofilia),
  • choroba nowotworowa – tylko w trakcie leczenia,
  • zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby (Hepatitis),
  • skłonności do tworzenia się blizn i keloidów,
  • choroba nerek,
  • choroba skóry (bielactwo, łuszczyca),
  • ciąża,
  • stany zapalne spojówek i oka,
  • jaskra,
  • przyjmowanie sterydów, antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych i antydepresyjnych.

Galeria zdjęć:
Zdjęcia w galerii przedstawiają makijaż permanentny tuż po zabiegu. Widoczna na zdjęciach opuchlizna lub zaczerwienienie jest sprawą naturalną występującą podczas większości zabiegów. Zaczerwienienie i opuchlizna znika po krótkim czasie. Bezpośrednio po zabiegu efekt kolorystyczny jest dość mocny i wyraźny. Po około 10 dniach naskórek złuszcza się a makijaż blednie i stanie się delikatniejszy.

error: Zabezpieczenie przed kopiowaniem !!